Pytanie najczęściej zadawane przez rodziców w naszym sklepie. Pamiętajcie, obuwie dla dziecka musi być dobrane do budowy jego stopy aby prawidłowo kształtował się cały aparat ruchu.
Czy kiedykolwiek w sklepie obuwniczym, przy zakupie obuwia sprzedawca dobrał Wam obuwie do stopy dziecka?
Myślę, że połowa z Was odpowie – nie. Więc jak najczęściej kupujecie obuwie? Oglądacie, porównujecie, podążacie za modą, marką? Szukacie aby były modne, błyszczące, pasowały do kurtki, czapki. Czy to jest wyznacznikiem dobrego obuwia profilaktycznego?
Moda minie, a rozwój dziecięcych stóp ograniczony jest czasowo. Nie cofniemy struktur jeśli w danym wieku dziecko nosiło źle dobrane obuwie, które przyczyniło się do wady w stopie lub aparacie ruchu.
Co Wasze stopy czują jak chodzicie w ciasnych, niewygodnych butach? Piekący ból, ale jednak na drugi dzień i tak większość z Was zakłada te same buty.  Małe dziecko nie zawsze powie, że bucik go ściska, jest niewygodny. Najczęściej dziecko ściąga obuwie, a rodzice twierdzą, że dzieci lubią chodzić na boso. Czy tak faktycznie tak jest?
Jeśli chcecie zadbać o prawidłowy rozwój stóp Waszego dziecka zapraszamy na BEZPŁATNE konsultacje do naszego sklepu. Codziennie udzielamy bezpłatnych porad dotyczących rozwoju stopy, dobierania obuwia oraz jakie ćwiczenia stosować aby stopa dziecka rozwija się prawidłowo.
Pamiętajcie, że naszym sklepie dostępne są buty, które spełniają najwyższy standard ochrony dziecięcych stóp. Każda partia obuwia jest sprawdzana. W ofercie posiadamy tylko obuwie atestowane, wyprodukowane w Polsce z naturalnych skór.  Wiedza, doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt diagnostyczny, na którym badamy stopy, pozwala nam dobierać buty i wkładki zachowując przy tym najwyższy standard leczenia.
Wykonujemy także wszelkie przeróbki spodów w obuwia: obcas Thomasa, odwrócony obcas Thomasa, kliny supinujące i pronujące, asymetria kończyn – podbicie obuwia, przedłużanie pasków.
Współpracujemy tylko z producentami obuwia atestowanego, z certyfikatem medycznym, co gwarantuje najwyższy standard obuwia pod względem technologicznym (czyli skóra) oraz pod względem konstrukcyjnym. Buciki atestowane jako wyrób medyczny w swojej konstrukcji zapewniają pełny komfort stopom, a co najważniejsze chronią przed wystąpieniem wady, ponieważ konstrukcja butów została oparta o prawidłowe wzorce czynnościowe i fizjologiczne rozwoju dziecięcych stóp.
Jeśli chcesz zapytać o buciki zostaw komentarz, chętnie odpowiem. Czekam na Ciebie.
autor: Żaneta Chojnacka – podolog, ortopodolog