W trosce o prawidłowy rozwój małych stópek, propagujemy konieczność stałej kontroli aparatu ruchu u dzieci. W związku z tym prowadzimy bezpłatne badania i warsztaty w radomskich placówkach w ramach kompleksowej terapii profilaktyki wad postawy.

Tylko kompleksowy, przemyślany i konsekwentnie stosowany program postępowania może dać wszystkim zainteresowanym oczekiwane rezultaty.

Po co to robimy?
Po pierwsze by zwiększać świadomość rodziców. Nie wolno traktować stóp „po macoszemu”. Nie kupować obuwia bo modne. Buty mają być wygodne. Różnica bardzo ważna.

Stopa ludzka jest jak opona w samochodzie. Kiepska opona, wpływa na brak przyczepności, kiepski komfort jazy. Tak samo jest ze stopą, wadliwa nie amortyzuje, wpływa na przeciążenia. Chorą stopę porównać można też do amortyzatorów w aucie. Czy lubicie jazdę bez amortyzatorów. Hm … ja dziękuję za taką jazdę, serwisuje auto i dbam o moje stopy.

Na badania profilaktyczne małych właścicieli stópek wybraliśmy się w dniu 19 stycznia 2018r. do Ogródka Jordanowskiego w Radomiu. Urocze miejsce, mało kto o nim wie. Pozdrawiamy w tym miejscu Panią Dyrektor i cały zespół, który pomagał w organizacji spotkania.

Warsztaty w Klubie Malucha prowadziła Żaneta Chojnacka – podolog, ortopodolog – dajcie jej stopy odbicie a powie wam wszystko, nawet jeszcze więcej…

Jak zadbać o stopy dziecka?

Wielką radością dla nas jest fakt, rodzice dzieci z Ogródka Jordanowskiego już wiedzą jak dbać o stopy dziecka. Wiedza  jakie kupić buty. Natomiast jest i smutna wiadomość. Spośród badanych dzieci w wieku wczesnoszkolnym, aż 70% ma wady w stopach. Wynik jest bardzo niepokojący. Większości dzieci ma stopy płasko – koślawe, koślawość pięt i kolan.
Mamy nadzieję, że rodzice bardziej się zdyscyplinują i zapewnią właściwe ćwiczenia, buty i ewentualnie wkładki, aby ich skarbki rosły zdrowo.

Jeśli jesteś, rodzicem, nauczycielem, dyrektorem i ważne jest dla ciebie zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci – zadzwoń lub napisz do nas.Każdy może zgłosić placówkę, my już ustalimy termin warsztatów / badań z Dyrekcją.
Czekamy na Was. Przekażcie to innym rodzicom. Reagujmy,nie bądźmy obojętni.