Buty profilaktyczne

Każdy rodzic poszukuje obuwia profilaktycznego dla swojego dziecka. Wśród tych wymagań można wymienić przede wszystkim: wygodę, bezpieczeństwo oraz względy estetyczne. Dlatego proponujemy Państwu wiele ciekawych modeli butów profilaktycznych dla dzieci, wśród których znajdą Państwo swój ideał.

Buciki profilaktyczne dla dzieci

W naszym asortymencie znajdą Państwo obuwie zarówno dla maluszka, jak i starszego dziecka. Sklep Zdrowe Buciki stawia przede wszystkim a na jakość butów profilaktycznych. Od 11 lat sprzedajemy buciki i dzięki badaniom stóp mamy potwierdzone badania naukowe, że odpowiednio dobrany model zapobiega i koryguje wady stóp u dzieci. Najlepszymi butami profilaktycznymi i ortopedycznymi są Memo, Dawid, Aurelka. Z nami zadbasz o zdrowe stopy swojego dziecka.

Co jest takiego wyjątkowego w bucikach oferowanych przez sklep Zdrowe Buciki?

Przede wszystkim konstrukcja obuwia, która  wpływa na prawidłowy wzorzec chodu u dziecka, potwierdzona Deklaracją Zgodności UE. Naniesienie znaku CE na wyrób to potwierdzenie, że spełnia wszystkie wymagania dyrektyw Nowego Podejścia. Deklaracja zgodności UE dla wyrobów medycznych jest dokumentem wystawionym przez producenta, w celu potwierdzenia zgodności z przepisami zasadniczymi czyli w tym przypadku Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://www.ce-polska.pl/deklaracja-zgodnosci-ue-dla-wyrobow-medycznych.

Kolejnym atutem obuwia profilaktycznego jest materiał i elastyczna podeszwa o właściwościach antypoślizgowych. Jest to bardzo istotny element każdego obuwia dziecięcego. Buty w większości modeli mają możliwość wklejenia dodatkowej wkładki ortopedycznej. W zależności od wybranego modelu nosek obuwia może być otwarty, zamknięty lub na wpół otwarty. Przedstawione modele różnią się także między sobą wysokością cholewki but może mieć albo niską, albo wysoką cholewkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów profilaktycznych?

Po pierwsze dobór właściwych butów profilaktycznych jest uzależniony od wieku dziecka i od jego potrzeb. Inny rodzaj obuwia zostanie zaproponowany dziecku, które dopiero uczy się chodzić, a zupełnie inny dziecku trzyletniemu lub starszemu. Podczas wyboru butów dla dziecka należy również uwzględnić, czy wymaga ono profilaktyki, czy już może korekcji konkretnej wady stóp. Wszelkie wątpliwości każdy rodzic powinien skonsultować ze specjalistą lub dokonać badania stóp w naszym gabinecie.

Czym charakteryzują się profilaktyczne buty dla dzieci?

To przede wszystkim obuwie, które wspomaga prawidłowy rozwój stóp i całego organizmu. Bo jak wiadomo, na nogach spoczywa cały ciężar ciała. To one również odpowiadają za ruch oraz amortyzację. Dlatego buty dla dziecka powinny być wygodne oraz kształtować prawidłowy sposób poruszania. Dobry but profilaktyczny to obuwie, które daje właściwe podparcie stopom w czasie chodzenia. Dodatkowo obuwie typu profilaktycznego zapewnia swobodę ruchu i odpowiednie usztywnienie tam, gdzie jest ono potrzebne.

     

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl