Filtry
Rozmiar podpiętki, separatory, kliny

Paluch koślawy

Wśród często spotykanych problemów ortopedycznych dość powszechnym zjawiskiem jest tak zwany koślawy paluch. Fachowa nazwa schorzenia to hallux valgus i polega na deformacji stawu śródstopno-paliczkowego palucha, czego następstwem jest dyskomfort w okolicach śródstopia oraz narastająca narośl kostna na głowie pierwszej kości śródstopia. Nieestetyczny wygląd i ból w stawie śródstopno-paliczkowym w czasie chodzenia jest na tyle poważny, że w postępującym schorzeniu jedyną drogą poprawiającą jakość życia może być specjalistyczny zabieg. Aby uniknąć ostateczności i zarazem przeciwdziałać pogarszającym się problemom, warto wybrać specjalistyczny aparat korekcyjny na paluch koślawy, który został stworzony w celu uśmierzenia powstałego bólu oraz stopniowej minimalizacji problemu.

Haluks jest najczęściej spotykanym schorzeniem wśród kobiet. Powstaje na skutek źle dobranego obuwia i jest bardzo częstą konsekwencją płaskostopia, w którym łuki stopy ulegają znacznemu obniżeniu i niemal cała stopa dotyka podłoża. Właściwie dopasowane wkładki lub aparat korekcyjny na paluch koślawy mają specjalnie wyprofilowany kształt i odpowiednio dobrane materiały, które korygują nieprawidłowe ustawienie palca. Specjalistyczna szyna zmienia zniekształcone ułożenie palca i dopasowuje je do prawidłowego ustawienia stopy. Dzięki taśmom każdy ma możliwość dopasowania regulacji do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jak działa aparat korekcyjny na paluch koślawy

Aparat korekcyjny koryguje zniekształcenie i wspomaga właściwe ustawienie palucha. Jego działanie ma przeciwdziałać uczuciu bólu i dyskomfortu, które nasilają się w wyniku obciążenia stopy oraz w czasie postępującego schorzenia. Dzięki elastycznej strukturze wkładek zaleca się stosowanie rozwiązania w czasie domowych zajęć, a nawet podczas snu. Regularne noszenie aparatu pomoże w ukojeniu bólu i umożliwi zmianę ułożenia palca. Aparat jest prosty i bardzo wygodny w mocowaniu oraz użytkowaniu.

Wymuszenie na stopie prawidłowego ułożenia przy wykorzystaniu specjalnej wkładki na paluch koślawy wymusza stopniowe przybieranie prawidłowej pozycji. Wówczas działanie to umożliwia poprawny sposób poruszania się. Dodatkowym atutem regularnego stosowania aparatu korekcyjnego jest przeciwdziałanie pogłębianiu się wady. Dostępne w naszej ofercie rozwiązania stosowane są zarówno w leczeniu zachowawczym, w szczególności u osób, które są obciążone wadą płaskostopia, jak i w leczeniu pooperacyjnym palucha koślawego. Regularne noszenie przy niewielkiej zmianie może całkowicie zrekonstruować prawidłową pozycję stopy i zatrzymać proces pojawiającej się deformacji. Aparat i wkładki zostały wykonane ze specjalnego elastycznego i oddychającego materiału, który nie powoduje dyskomfortu. Dodatkowo materiał ma wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl