Wkładki ortopedyczne dla dorosłych

Nieprawidłowości w obrębie stopy zaburzają nie tylko prawidłowy chód ale często funkcjonowanie całego organizmu. Schorzenia upośledzają lokomocję oraz powodują dolegliwości bólowe, zaburzenia żylne i tętnicze, skórne problemy dermatologiczne. Dlatego przygotowaliśmy mnóstwo rozwiązań, które pomogą w zmniejszeniu bólu i dyskomfortu w czasie chodzenia oraz leczenie zachowawcze wielu wad i chorób stóp.  Wkładki ortopedyczne zostały przygotowane z myślą o poważnych deformacjach, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ich specjalistyczny kształt oraz odpowiednio dopasowane materiały mają wpływ na korektę lub minimalizację dyskomfortu u osób cierpiących na płaskostopie i koślawość stopy, stawu kolanowego i kolan. Służą do prawidłowego ustawienia stóp, których wady powodują nieprzyjemny ból w czasie pokonywania nawet krótkiego dystansu.

Deformacje stóp to zmiany konstrukcyjne w systemie kostno-stawowo-mięśniowym, które wywierają wpływ na funkcje stóp, a co z tym idzie na cały układ ruchu. Co drugi człowiek, ma problemy ze stopami. Nieprawidłowości w budowie stóp tworzą łańcuch przyczynowo-skutkowy. Deformacje stóp dzielimy na trzy grupy:

  • wady wrodzone
  • wady czynnościowe nabyte
  • deformacje spowodowane przeciążeniami

Najwięcej deformacji stóp powstaje na skutek nieprawidłowego rozłożenia obciążenia, czyli długotrwałego i nadmiernego przeciążenia. Główną przyczyną są choroby kręgosłupa, inne schorzenia mięśniowo-szkieletowe oraz niewłaściwe obuwie. Często pożądamy za modą, chodzimy w ciasnych butach.

Jeśli kupujesz wkładki pamiętaj aby były stosowane w butach wygodnych, z okrągłym noskiem, na lekkim podwyższeniu tyłostopia. Zwróć uwagę aby obuwie miało regulację tęgości (sznurówka, rzep), ponieważ wkładki profilują stopę i unoszą ją w podbiciu do góry.

Wkładki ortopedyczne zostały wykonane ze specjalnych materiałów, które zapobiegają dolegliwościom spowodowanym płaskostopiem poprzecznym. Konstrukcja zaprojektowana z dbałością o każdy szczegół odciąży stopy i wpłynie korzystnie na poprawę samopoczucia. Jesteśmy przekonani, że odpowiednio dobrane wkładki pozwolą cieszyć się każdym krokiem, a przykry ból odejdzie w zapomnienie lub zostanie zminimalizowany do niewielkich dysfunkcji, które są następstwem przewlekłych problemów i poważnych deformacji kształtowanych przez lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl