Komfortowe wkładki ortopedyczne na co dzień

Wkładki ortopedyczne umożliwiają odpowiednią korekcję ustawienia stóp. Skutecznie wspomagają leczenie schorzeń ortopedycznych, których bagatelizowanie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych i przewlekłego uczucia dyskomfortu. Zastosowanie wkładki ortopedycznej na co dzień skutecznie zwiększa komfort chodzenia. Ich kształt został specjalnie zaprojektowany i dokładnie przemyślany. Właściwie podparta stopa zyskuje skuteczną stabilizację i podparcie, a tym samym odciąża kończynę. W naszej ofercie do dyspozycji klientów oddajemy wiele rodzajów wkładek ortopedycznych, aby każdy miał szansę wybrać rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Korekcja ustawienia stopy nie powiedzie się bez stosowania wkładek ortopedycznych. Ich zadaniem jest wsparcie pracy kolan, bioder i kręgosłupa, które są obciążone i w konsekwencji zmęczone po całym dniu aktywności. Zmniejszenie wspomnianego obciążenia wpływa pozytywnie na redukcję wszelkich wad postawy, które w postaci przewlekłej prowadzą do uciążliwego bólu kręgosłupa. Istotne jest jednak właściwie dopasowanie wkładki tak, aby odpowiadała indywidualnym potrzebom noszącej je osoby. Nieunikniona będzie konsultacja ze specjalistą, który pomoże w określeniu problemów, a diagnostyka pomoże w postępowaniu w przypadku schorzeń ortopedycznych. Właściwie dobrane wkładki ortopedyczne na co dzień skutecznie podnoszą jakość życia. Wkładki dostępne w naszej ofercie są niezawodnym wsparciem przy niewielkich wadach.

Jak działają wkładki ortopedyczne stosowane na co dzień?

Zadaniem wkładek ortopedycznych na co dzień jest korekta układu kości. Z uwagi iż ich działanie nie wpływa na układ mięśniowo-więzadłowy najlepiej stosować wkładki w okresie dojrzewania. Zarówno u dzieci, jak i młodzieży kości dopiero kształtują się, dlatego można sukcesywnie wpływać między innymi na koślawość lub szpotawość kolan, na lordozę i kifozę piersiową. W przypadku dorosłych wkładki ortopedyczne skutecznie zmniejszają obciążenie nóg i likwidują bóle kręgosłupa, zatem są skutecznym wsparciem dla specjalistycznego leczenia rehabilitacyjnego.

Do cech charakterystycznych wkładek zalicza się między innymi wysklepienie łuku poprzecznego i podłużnego, czy rzep, którego zadaniem jest ułatwienie stabilizacji wkładki umieszczanej w obuwiu. Właściwości te mają istotny wpływ na poprawę komfortu i korektę wad.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl